יצירת קשר
בחרי על פי שמות בתי חולים בישראל  
בחרי איזור בארץ  
בחרי סוג לידה  
    או        
       רק חווית לידה מאבא       רק חווית לידה מאמא     כל החוויות   
      
 
      
לידה רגילה עם אפידורל,  בית חולים בלינסון, אזור המרכז

ילדתי בבלינסון לידה ראשונה תינוקת קטנה בזווית נכונה עם מוניטור תקין לחלוטין. קיבלתי אפידורל מעולה- לא חשתי בכאבים חזקים אך יכולתי להזיז את הרגליים . בבוקר הלידה הרגשתי נהדר.

המיילדת שילדה אותי , אילנה שמש (לא מיילדת הבית) הורתה לי ללחוץ לפני שהתינוקת ירדה באגן ולפני שהרגשתי צורך ללחוץ (הטענה שלה כשאמרתי שזה עדיין לא הזמן ללחוץ- "יש לפנינו רק שלוש שעות").

על פי ההוראות שלה לחצתי עשרות רבות של לחיצות ארוכות.

ביקשתי לשכב על צד שמאל – והיא אמרה לי לשכב על הגב.

ביקשתי ממנה מספר פעמים להשתמש בשמן שהבאתי לעיסוי הפרינאום- אבל היא לא ביצעה עיסוי ורק שפכה מעט מאוד שמן.

אמרה לי רק להמשיך ללחוץ כל הזמן- לדבריה, לא היה צורך לבצע חתך  או לעצור לפני יציאת התינוקת ("את לא נקרעת בכלל רק תמשיכי ללחוץ") (אפילו לא היה צורך בעיסוי פרינאום).

אחרי שהתינוקת יצאה (כל הזמן כמעט שעתיים- הייתי רק איתה ועם המלווים שלי בלידה ואף אחד אחר מבית החולים לא נכנס ולא הציץ בדלת) היא קראה למיילדת אחרת לקחת דם טבורי- והן קראו לרופא לצורך תפירה.

אני לא הבנתי למה לקרוא לרופא מכיוון שהיא אמרה שאני לא נקרעת.

הסתבר, שנקרעתי כמעט עד פי הטבעת (למזלי התינוקת היתה מאוד קטנה). הרופא תפר אותי שעה!! ועד היום (9 חודשים אחרי) אני עדיין סובלת מכאבים וקשה לי לתפקד באופן רגיל. אני מקווה שלקראת גיל שנה של התינוקת שלי אוכל לחזור להרגיש בריאה ללא כאבים.

אני מתנחמת בעובדה שהיא תפסה את התינוקת כשהתינוקת יצאה (זה לא טרוויאלי). מובן, שלא אחזור לבלינסון אחרי לידה עם מיילדת כל כך לא מקצועית. לפני הלידה הכנתי תוכנית לידה ב"רואים את הנולד" וסיירתי בחדר הלידה- אבל במהלך הלידה ביצעתי את הוראות המיילדת. מזל שזה לא נגמר באסון גדול.
  
   שלחי אלינו חוויה
 תגובות שלכן לחוויה זו...

לצפייה בדירוג בית חולים זה
לאתר בית חולים בית חולים בלינסון


איפה ללדת. השוואת חדרי לידה על פי חוויות של יולדות
כל הזכויות שמורות לאימוטיב          עיצוב ובנית אתר - אימוטיב עיצוב ואינטרנט