יצירת קשר
בחרי על פי שמות בתי חולים בישראל  
בחרי איזור בארץ  
בחרי סוג לידה  
    או        
       רק חווית לידה מאבא       רק חווית לידה מאמא     כל החוויות   
      
 
      
לידה רגילה,  בית חולים ביקור חולים, ירושלים והסביבה

האפשרות לחוות את רוב הצירים באינטימיות, בחדר אמבטיה נוח, היתה נפלאה, והביאה ללידה ראשונה טובה ומהירה יחסית. היו פשלות אליהן לא התכוננתי- המוניטור האלחוטי היה מקולקל ונוטרתי בשכיבה (=סיוט). למרות שאמרו מראש שבכל משמרת מיילדת שיודעת ליילד בתנוחות לידה שונות- המיילדת שלי לא ידעה אפשרות אחרת מתנוחת 'חרק על הגב'. זה היה חבל מאד, ולא הכרחי. למרות זאת- הרופאים והרופאות נפלאים והגישה שלהם באמת לא התערבותית. זה לא רק סיפורים- אותי הצילו מזירוז מיותר שהרופא שלי משערי צדק רצה לעשות.

במחלקה- קיים ביות אבל לא מספיק חדרים כאלו. אני הייתי בחדר רגיל שלא מתאים לביות. לא הייתה התייחסות רצינית לביות- בחרת בביות? תסתדרי לבד.. בעלי הלך לבקש יוד לחיטוי הטבור מהתינוקיה וקיבל נזיפה (!). לא היתה הדרכה כלשהי לטיפול בתינוק. אני מניחה שזה בגלל האוכלוסיה הרגילה בבית החולים- הרוב סביבי היו בלידה רביעית ומעלה, נשים חרדיות-חסידיות שלא מבקשות ביות וגם לא לידה טבעית. הן לא נעזרות במקלחת שבחדר לידה ולא מתנגדות לתוספות מזון לתינוק בתינוקיה. יועצת ההנקה היתה טובה וזמינה. על התינוקיה אין לי משהו טוב לומר- גם לי עשו את התרגיל הידוע של מדידת משקל התינוק לפני ואחרי ההניקה, כדי להוכיח לי שהוא יורד במשקל וצריך תו��פות. זה שערורייתי, רק אני לא בטוחה איפה לא עושים את זה...

בסה"כ התנאים הפיזיים טובים מאד, היחס גם, הצוות מקצועי. ההרגשה הכללית שלי היא שבית החולים עדיין לא מתורגל בנשים שמודעות לעצמן ולאפשרות ללידה טבעית, לביות, לדולה וכיוצא בזה.

 
  
   שלחי אלינו חוויה
 תגובות שלכן לחוויה זו...

לצפייה בדירוג בית חולים זה
לאתר בית חולים בית חולים ביקור חולים


איפה ללדת. השוואת חדרי לידה על פי חוויות של יולדות
כל הזכויות שמורות לאימוטיב          עיצוב ובנית אתר - אימוטיב עיצוב ואינטרנט