יצירת קשר
בחרי על פי שמות בתי חולים בישראל  
בחרי איזור בארץ  
בחרי סוג לידה  
    או        
       רק חווית לידה מאבא       רק חווית לידה מאמא     כל החוויות   
      
 
      
לידה רגילה,  מרכז רפואי הדסה הר הצופים, ירושלים והסביבה

זו היתה הלידה השנייה שלי. הראשונה (בבי"ח ביקור חולים) נחשבת אולי ללידה ראשונה חלומית עבור רבות כיוון שהיתה מהירה וטבעית. עבורי היא היתה טובה, אך לוותה בהרבה קושי מול ה'ממסד'. הפעם בחרתי בהר הצופים, ואע"פ שהתנאים הפיזיים ירודים ממש, אני יכולה לומר בפה מלא שאכן הרגשתי הפעם שאני בוחרת ושזו הלידה שלי. שלוש המיילדות שפגשתי היו מקסימות וקשובות לבקשותי. כבר בקבלה הוצאתי את תוכנית הלידה וזו התקבל על ידן (אם כי קצת בגיחוך).

במהלך השעתיים הבאות שהייתי בצירים היו למיילדת שלי (אסתי דואניס) שתי לידות, אחת מהן בקבלה, ובכל זאת באה מדי פעם לבדוק מה שלומי (אבל אני מטבעי לא מחפשת מיילדת צמודה אלא לגנוח לי לבדי...). אחרי שעתיים הייתי בפתיחה 6 בלבד, והיא הסכימה לבקשתי שלא לעשות עדיין מוניטור ולהוריד את פתיחת הוריד שכאבה לי מאד. זה ראוי לציון כיוון שהיא הלכה לכיווני אולי בניגוד לפרוטוקול. בשלב הזה בדקה אותי והציעה פקיעת מים לזרוז הלידה, שוב תוך התייעצות איתי ועם בן זוגי. שיקול הדעת שלה התברר כמצויין- מרגע הפקיעה ועד ליציאת בתנו המתוקה עברה רבע שעה, גם במהלכה המיילדת תמכה והייתה קשובה לרצונותי עד כמה שניתן- בנושא חיתוך חבל הטבור ואי מתן פיטוצין (כן! בהר הצופים!). ועוד- באמצע הלידה התברר שהתינוקת במנח OP, ושמחתי לשמוע אח"כ שהיא שימנה אותי בלי הרף וגמרה יותר משני בקבוקי שמן שקדים. אולי הודות לכך יצאתי הפעם ללא קרעים תפרים. לא פגשתי בלידה עצמה רופאים, אבל ממפגש בשבועות שקדמו לליד התרשמתי לטובה.

עד כאן החלק הטוב... לגבי חדר הלידה – הוא קטן מאד ולא מאפשר יותר מדי תזוזות ללידה טבעית. גם לא היה מוניטור אלחוטי למרות שאמרו שיהיה. בקבלה וגם אח"כ שאלו אותי שוב ושוב אם אני רוצה משכך כאבים (מעצבנים!!). במחלקת יולדות – לא שמו אותי בחדר של ביות למרות שביקשתי. זו היתה לידה שניה ככה שלא ממש היה אכפת לי, לקחתי והחזרתי את הקטנה מתי שרציתי ולא הייתי צריכה הדרכות במיוחד. אבל אם זו היתה לידה ראשונה הייתי כבר מתפוצצת על מישהו... במחלקה גם היה צפוף מאד וחצי יום הייתי בוילון במסדרון. לא זכיתי לביקור של יועצת הנקה (האחיות הסתפקו בלשאול אם אני צריכה משהו). המקלחת מחוץ לחדר וזה לא היה נעים במיוחד. האוכל על הפנים (חוץ מארוחת הצהריים) אבל את זה ידעתי מראש והביאו לי אוכל מהבית ששמתי במקרר המחלקה. התינוקייה – כמו כל תינוקייה עמוסה ורועשת מדי, אבל לפחות לא הציעו לי השלמות מבקבוק ולא התערבו לי בהנקה ובשעות שהוצאתי את התינוקת, וגם זה הישג.

 

 
בת חודש!

  
   שלחי אלינו חוויה
 תגובות שלכן לחוויה זו...

לצפייה בדירוג בית חולים זה
לאתר בית חולים מרכז רפואי הדסה הר הצופים


איפה ללדת. השוואת חדרי לידה על פי חוויות של יולדות
כל הזכויות שמורות לאימוטיב          עיצוב ובנית אתר - אימוטיב עיצוב ואינטרנט