יצירת קשר
בחרי על פי שמות בתי חולים בישראל  
בחרי איזור בארץ  
בחרי סוג לידה  
    או        
       רק חווית לידה מאבא       רק חווית לידה מאמא     כל החוויות   
      
 
      
לידה רגילה עם אפידורל,  מרכז רפואי כרמל, אזור צפון

לבית חולים כרמל הגעתי בשבוע 40+1 ב 04:30 יום רביעי לאחר שהייתי עם צירים מיום שלישי בבוקר שהתקרבו לכל 5 דק' מהשעה 04:00 בערך. עם הגעתנו לבי"ח חוברתי למוניטור ולאחר חצי שעה בערך נבדקתי ע"י רופא. ניכר עד מאוד כי על הצוות עבר לילה ארוך והרופא לא היה סימפטי במיוחד, וגם ככה מדובר בלידה ראשונה.
הסתבר שהצירים התרחקו והייתה פתיחה של 1.5ס"מ, הרופא המליץ ללכת הבייתה או להמתין שעתיים בבי"ח. המתנו בבי"ח ובזמן הזה עלינו וירדנו במדרגות על מנת לזרז את הלידה :-)
בבידיקת הרופאה לאחר מכן (רופאה אחרת) הייתה התקדמות בפתיחה ומחיקת צוואר הרחם אך צירים עדיין רחוקים. בגלל לחץ דם גבוה יחסית (להבנתי )החליטה הרופאה לאשפז אותי ולתת לי זירוז, אך זאת מבלי להסביר יותר מידי פרטים וכשמדובר בפעם ראשונה תארתי לעצמי שזה הדבר הנכון.
ב 10:30קיבלתי זרוז ולכן לא יכלתי לקום יותר מהמיטה שכן הייתי חייבת להיות גם מחוברת למוניטור. כפי הידוע ולמי שלא- צירים שמגיעים בעזרת פיטוצין חזקים וארוכים וכואבים יותר, לכן לאחר שעתיים בקשתי אפידורל.
גם כאן ניכר כי על הרופאה המרדימה עוברת משמרת לא משהו במיוחד- התלוננה בפני המיילדת שאין לה זמן לאכול ולנוח והייתה קצת עצבנית אבל עם זאת מקצועית ואף מצחיקה.
האפידורל הוא חבר טוב:-)
ב 15:30 הייתי בפתיחה מלאה, התחלתי ללחוץ.
ב 18:40 רופאה (שלא הציגה את עצמה) אמרה שעכשיו היא תלחץ על הבטן שלי בזמן הציר כדי לעזור לבת שלי לצאת. כך היה.
ביתי המקסימה יצאה עם הפנים לתקרה ועם הצד הרחב יותר של הראש, לכן היה לה כל כך קשה לצאת.
בזמן שניקו את ביתי ראיתי שיש איזו התרחשות סביבי- הרופאה שישבה לי על הבטן נראת מודאגת מעט, והלכה לקרוא לרופאה נוספת, לא ממש הבנתי מה קורה והייתי כל כך ב"היי" שלא  ידעתי לשאול את השאלות. ואז אמרו לי שיש קרעים ושהן מקפיצות רופא אחר שיבצע את התפירה.
אותו רופא החליט שיש לתפור אותי בחדר ניתוח- מלחיץ- אבל שוב, מי אני שאתווכח- כך חשבתי אז בכל אופן.
התפירה נמשכה כשעה וחצי- הרבה תפרים- עד היום אין לי מושג כמה כי אף רופא לא דיבר איתי לאחר התפירה, גם לא הייתה שום הוראה לאחר התפירה למחלקת אישפוז יולדות כמו האנטיביוטיקה שהייתי אמורה לקבל לוריד......
זו התלונה והחיסרון היחידי שמצאתי במהלך הלידה והאישפוז.
מהלך האישפוז היה בסדר המקום מאוד נקי ומסודר, 2 יולדות בחדר אוכל של בי"ח אין מה להוסיף הצוות מקסים. יש הדרכות שונות לגבי הנקה וטיפול לבילד לאחר אישפוז, למרות שהדרכת ההנקה לא הייתה יעילה לדעתי.....
שוחררתי בשבת בבוקר- הורגש שממש רוצים שאשתחרר כבר כי היו צריכים את המיטה..... אבל גם אני כבר רציתי להיות בבית אז לא היה לי ממש איכפת.
עם כל אלו אני מאמינה שבלידה הבאה גם אלד בכרמל רק שבפעם הבאה אהיה יותר מפוקסת ואדאג לשאול את השאלות ולבקש הסברים ולהביע את דעתי !!!!!
  
   שלחי אלינו חוויה
 תגובות שלכן לחוויה זו...

לצפייה בדירוג בית חולים זה
לאתר בית חולים מרכז רפואי כרמל


איפה ללדת. השוואת חדרי לידה על פי חוויות של יולדות
כל הזכויות שמורות לאימוטיב          עיצוב ובנית אתר - אימוטיב עיצוב ואינטרנט