יצירת קשר
בחרי על פי שמות בתי חולים בישראל  
בחרי איזור בארץ  
בחרי סוג לידה  
    או        
       רק חווית לידה מאבא       רק חווית לידה מאמא     כל החוויות   
      
 
      
לידה רגילה,  מרכז רפואי ע"ש חיים שיבא (תל השומר), אזור המרכז

כל תהליך הקבלה הלך בסדר גמור- הרופא היה נחמד ביותר.

ברגע שנכנסתי לחדר לידה התחיל הסיוט:

הגיע רופא כדי לפתוח לי וריד יחד עם 3 מתמחות. בניגוד להנחיות שהביאו בביקור בבי"ח (חודש לפני הלידה), לא ביקשו ממני רשות לאפשר למתמחות להיכנס. אני בעלת ורידים קטנים ביותר אשר כמעט בלתי אפשרי לקחת מהם דם... ברגע שאמא שלי שאלה אם ניתן להשיג רופא/אח אשר מומחה בורידים כאלה זרק הרופא את כל המבחנות על המיטה והחל לצעוק עליי ועל אמא שלי. הסכמתי שיפתח לי את הוריד רק כדי שיירגעו הרוחות והוא דקר אותי פעם אחרי פעם עד שהתעלפתי על הריצפה.

לאחר מכן לא נתנו לי לזוז מהמיטה כי לדבריהם נצרך ניטור של לב העובר ל20 דקות רצופות לפחות- דבר שלא היה אפשרי כלל כי המוניטור לא הפסיק לזוז ולהפסיק את הפעולה שלו- כך הכריחו אותי להישאר על המיטה במשך יותר מ20 שעות. בסופו של דבר החלטתי לברוח לשירותים ולנעול את הדלת אחריי- עד שהגיעו המיילדות ובדפיקות אגרוף איימו עליי שאם לא אצא מייד הם יקחו אותי לקיסרי.

על המיטה ניסיתי לעבוד לפי התנוחות שלמדתי ולהשתמש בכח הכבידה- כמובן שכל אותה העת ניסו להשכיב אותי על הגב באומרם שאם אשכב התינוק ייצא תוך 2-3 דחיפות.. דבר שכמובן רק האט את כל התהליך (עברו עוד כמה שעות). כמובן שבכל הלידה ניסו לדחוף לי זירוזים, וגם שאמרתי "לא!" כמה ו��מה פעמים כבר הוציאו אותו מהארון- ורק בדרישה של אמא שלי החזירו אותו.

בתוכנית הלידה שלי לא העיפו מבט, לא בתחילת הלידה, לא במהלכה ולא אחריה, וכמובן שלא מילאו אחרי רצונותיי אפילו במידה מינימלית.

בעלי "עקב" אחרי התינוקת והאחות כשהלכו לתינוקיה כדי לברר שלא מזריקים לה (כשם שביקשנו בתוכנית לידה) ושם כמעט ושמו לה צמיד עם שם אחר שנשאר מהתינוק הקודם..

את רצוני בביות מלא גם לא קיבלתי כי לדבריהם הוא היה מלא... מדריכת ההנקה מפחידה ביותר וברחתי לאחר 5 דקות של ישיבה שם לאחר שצפיתי בה נובחת על אישה שכמעט התעלפה שם מכאבים.

השירותים בדר"כ היו נקיים והחדרים סבירים. האור דולק כל הזמן כך שאני אישית לא הצלחתי לישון..

שמחה לציין שהיו עקביים וקראו לי להניק בכל פעם שהילדה התעוררה..

מה עוד שכחתי?

לכל הדתיות שבינינו- השבת הייתה זוועתית. למרות שהייתה פלטת שבת האוכל בושל בשבת.. כך שאני לא בטוחה בשביל מה הפלטה הייתה שם..

למרות שאני נשמעת כמו ילדה מייללת ובכיינית- תאמינו לי שאני אדם מאוד נח בדר"כ. היה שם פשוט זוועה. תעשו לעצמכם טובה ותבחרו מקום אחר.
  
   שלחי אלינו חוויה
 תגובות שלכן לחוויה זו...

לצפייה בדירוג בית חולים זה
לאתר בית חולים מרכז רפואי ע"ש חיים שיבא (תל השומר)


איפה ללדת. השוואת חדרי לידה על פי חוויות של יולדות
כל הזכויות שמורות לאימוטיב          עיצוב ובנית אתר - אימוטיב עיצוב ואינטרנט