יצירת קשר
בחרי על פי שמות בתי חולים בישראל  
בחרי איזור בארץ  
בחרי סוג לידה  
    או        
       רק חווית לידה מאבא       רק חווית לידה מאמא     כל החוויות   
      
 
      
לידה רגילה,  מרכז רפואי כרמל, אזור צפון

הגעתי  ביום שישי ב 16:30 לכרמל, הרופאים והאחות מאד נחמדים, טוענים שרואים שאני "כאובה" , אבל הפתיחה היא רק של 1.5 , מחיקה מלאה צירים כל 3 דקות.
מעט אכזבה, אבל היה בסדר. חוקן ומקלחת (שאצלי לא ממש הקלה על שום ציר) מקדמים עניינים לפתיחה של 3.5 וחדר הלידה הטבעית כבר נפתח אחר כבוד. (18:00)
הצירים נהיים תכופים יותר וכואבים יותר, ויקי (המיילדת) מתעקשת לחבר למוניטור אבל מותר לי לנוע תוך כדי. מבחינתי להתחיל ללחוץ עכשיו, אבל כנראה שזה עוד לא ממש הזמן אפילו שהצירים חזקים וסתם סיבובי אגן לא כל כך עוזרים או מקלים. 
המלווים שלי גיבורים אמיתיים, בכל ציר תומכים בי, בעלי היקר מזכיר לנשום ומתפקד כמתלה נהדר ודודתי מאחור "מפזרת" את הכאב. אני כבר נורא רוצה ללחוץ, ויקי מבצעת בדיקה ומגלה שהגעתי לפתיחה של 10 וכבר מותר ללחוץ.

אני עוברת לעמידת 6 ובכל ציר מקרבת את האגן למיטה, ויקי מעודדת, אומרת שאני עושה נהדר אבל אולי כדאי שאסתובב על הגב… טוענת שהגנה על הפירנאום לא תהיה בעמידת 6. קצת לפני המעבר לשכיבה על הגב המים פוקעים ברעש מיוחד… בחוסר רצון התהפכתי כמו צב על הגב וניסיתי להבין מתי בדיוק אני צריכה ללחוץ.

ויקי טוענת שאני כבר אדע ומסבירה איך בדיוק הלחיצות והנשיפות צריכות להיות. היה קשה, כל מי שטוען שזה כמו להוציא אבטיח מה… מתאר יחסית משהו שקרוב למציאות, אבל בשלב הסופי בו קולטים שיוצא מתוך הגוף ילד ואני לדעתי לראשונה צורחת בעדינות, מבינים שהכל היה שווה.
ב 21:36 מתוקי סגלגל וענק מונח עלי – והראש בעננים…
 
למרות שהרגשתי שאנחנו בבית חולים כבר לפחות 10 שעות, מסתבר שעבר הרבה פחות זמן, ולמלווים שלי גם לא כל כך כאב…
 
לאחר העברה למחלקת היולדות דאגו לי לתה ועוגה וכמו כן לרחוץ אותי באופן אישי ע"י אחות - עזר מאד אחרי שהתגברתי על הבושה.
 
עזרה בהנקה לא ככ תרמה והיתה פחות אישית ומקצועית.
אחיות התינוקייה היו ברובן חביבות, חוץ מאחת שמאד הלחיצה בעניין יציאות התינוק ואחד המשפטים שלה כאב מאד וזכור עד היום - "יבש כמו הנגב". המשפט נאמר לאחר שהטיטול לא היה מספיק רטוב לטעמה.
 
חווית הלידה עצמה היתה מעולה, היחס של אחיות התינוקייה קצת פחות.  
   שלחי אלינו חוויה
 תגובות שלכן לחוויה זו...

לצפייה בדירוג בית חולים זה
לאתר בית חולים מרכז רפואי כרמל


איפה ללדת. השוואת חדרי לידה על פי חוויות של יולדות
כל הזכויות שמורות לאימוטיב          עיצוב ובנית אתר - אימוטיב עיצוב ואינטרנט