יצירת קשר
בחרי על פי שמות בתי חולים בישראל  
בחרי איזור בארץ  
בחרי סוג לידה  
    או        
       רק חווית לידה מאבא       רק חווית לידה מאמא     כל החוויות   
      
 
      
לידה רגילה עם אפידורל,  בית חולים מאיר, אזור המרכז

ילדתי לפני הזמן, המים התחילו לרדת ביום שבת בבוקר, הגענו לביה"ח שעה אחרי ירידת המים.

לא היו הרבה נשים בקבלה וקיבלו אותי מהר ובאדיבות. הציעו להזריק פיטוצין כדי לזרז את הלידה, לא הסכמתי ונשלחתי להמתין לתחילת צירים במחלקה להריון בסיכון.

מלכתחילה רציתי לידה טבעית בלי אפידורל וכו' והצוות זרם איתי, עד שלא יכולתי יותר, ביקשתי אפידורל, הועברתי למחלקת יולדות והמרדים הגיע די מהר. המרדים היה אנושי, סבלני ואפילו החמיא לי בסוף על שיתוף הפעולה :).

בסופו של דבר אחרי המון שעות ללא פתיחה נאלצתי לקבל פיטוצין. יאמר לזכותם שהם לא לחצו עלי לקבל פיטוצין, אלא הסבירו את המצב, ובאמת רק 12 שעות אחרי ירידת המים קיבלתי פיטוצין.

מה שכן, המיילדת לא הייתה מספיק בחדר לידה לטעמי, ואני שמחה שלקחתי מיילדת פרטית.

אחרי שהגעתי לפתיחה של 5 ס"מ הגיע המיילדת שרי קרוכמל.

היא ליהטטה בחדר הלידה, בין רמות הפיטוצין (ניסתה כשאפשר להוריד כמות ולראות את מצב הצירים), בין דופק העובריקו שנעלם לעיתים מהמוניטור (וכל פעם כזו הגיע רופא לבדוק מה המצב והיה עם יד על הדופק- תרתי משמע- כל הכבוד), בין התנועתיות שלי כיוון שהייתי עם אפידורל ובין עידוד והקרנת אופטימיות כלפי (גם כשהמצב היה פחות אופטימי).

בלעדיה הלידה הייתה נמשכת יותר זמן, ולדעתי גם עם קרעים/חיתוכים בחיץ, בזכותה אמנם היו קצת תפרים אך לא היו חתכים והשריטות בנרתיק היו מועטות. (אציין כאן שאחת מהרופאות המליצה על חיתוך.... ועובדה שלא היה צריך).

חדר הלידה נקי, המחלקה נקיה (וזה לא מובן מאליו כי בדקתי ביה"ח אחרים) וגם מחלקת יולדות נקיה. מה שכן, בחדרים במחלקת יולדות אין מקלחות, המקלחת מחוץ לחדר והיא לא ממש נעימה. נייר הטואלט בשירותים הוא ממש נייר שיוף- עניין מפתיע לאור הרגישות הכללית והספציפית באיזורי הניגוב.

 

רופאים ואחיות- בכללי בכל למעט רופאה אחת (זו שהמליצה על החיתוך והייתה בכלל אנטיפטית כל הרופאים היו מקצועיים, אדיבים, נחמדים וסבלניים. גם האחיות ברובן מסבירות פנים וסבלניות.

התינוקיה- מזעזעת!!! החליפו לקטן שלי חיתול בתחילת הלילה ושום דבר עד הבוקר, כשהגעתי הוא צרח בבכי וכל הטוסיק שלו היה עם קקי יבש. למחרת הוא כבר היה בביות מלא. בכל מקרה בהזדמנות נוספת שמתי אותו בתינוקיה לכמה דקות, כשחזרתי הוא כמובן צרח בבכי. אקיצר- התינוקיה לא משהו, והבנתי את זה מאימהות נוספות שחוו חוויה דומה.

 

בחנתי ביה"ח נוספים- תה"ש (פס ייצור- לעומת מאיר שם היחס אישי), מעייני הישועה (עושה רושם של לא נקי, אבל גם נראה אחלה ביה"ח) ווולפסון שם בכלל נראה ג'יפה.

 

מאחלת לכן המון בהצלחה. בטח שמעתן את זה הרבה ואני מצטרפת- תוכניות ורצונות זה טוב, אבל סיכוי גדול שהקשר למציאות בזמן הלידה עצמה יהיה מקרי.

העיקר לעשות את המקסימום לקבל את מה שאת רוצה, מה שיקרה בדרך הטבע- אין לנו שליטה על כך.
  
   שלחי אלינו חוויה
 תגובות שלכן לחוויה זו...

לצפייה בדירוג בית חולים זה
לאתר בית חולים בית חולים מאיר


איפה ללדת. השוואת חדרי לידה על פי חוויות של יולדות
כל הזכויות שמורות לאימוטיב          עיצוב ובנית אתר - אימוטיב עיצוב ואינטרנט