יצירת קשר
בחרי על פי שמות בתי חולים בישראל  
בחרי איזור בארץ  
בחרי סוג לידה  
    או        
       רק חווית לידה מאבא       רק חווית לידה מאמא     כל החוויות   
      
 
      
לידה בניתוח קיסרי,  מרכז רפואי קפלן, אזור המרכז

עברתי ניתוח קסרי בלידה דחופה. לא הכל היה נורא: מי שהיה בסדר והוא בין הבודדים הוא הרופא שקיבל אותי והחליט שיש לנתח אותי. היה סבלני אכפתי קשוב ומקצועי. כל יתר הצוות - בראיה לאחור היה קר ומנוכר. מאחר ומדובר בניתוח דחוף - לא איפשרו להכניס מלווה, וזה היה לא נעים בלשון המעטה לעבור כך את הניתוח. בעלי אימי ואבי המתינו בחוץ, בעוד שבניתוח מתוכנן (כפי שהיה אמור להיות לי) יש מלווה אחד לפחות בחד הניתוח. התחושה היא של ניכור, שאת עוברת את החוויה הזו לבד עם צוות רופאים גברי קר ומנוכר. הייתי במתח ובלחץ במהלך כל הניתוח וכמעט ולא זכורה לי תמיכה או עידוד שלדעתי היה צריך להיות שם.

לאחר הניתוח הארוך ומלחיץ, הועברתי למחלקת יולדות, (זה היה כבר לפנות בוקר, הניתוח היה בלילה) ומצאתי את עצמי במיטה ליד בחורה נרקומנית. זה היה מבהיל ולא נעים. רק אחרי שבעלי הלך והקים צעקות הועברתי לחדר עם בחורה נורמטיבית. אני סובלת ממחלת רקע, ולמרות שהתלונננתי על כאבים שהינם כתוצאה ממחלת הרקע לא הייתה התייחסות לכך מצוות הרופאים (פרט לרופאה אחת ביום האחרון לאשפוז) ומצוות האחיות, משום שראו שאני מגיבה טוב לניתוח הקסרי. מה עוד שצוות האחיות הציע בטובו לקצר לי את זמן האשפוז מ-5 ימים ל-4 ימים כי לדעתם הגבתי היטב לניתוח הקסרי. נכון הגבתי טוב לניתוח אך מחלתי התעוררה שוב לאחר הניתוח במלוא עוצמתה, מה שבעיניי היו צריכים לתת שם את הדעת לכך. בתינוקיה רוב האחיות לא התייחסו באופן אוהד אמפטי וקשוב אלא הייתה תחושה שהן שופטות ובוחנות את התנהגותי במקום לעזור ולתת הדרכה נטו. בסופו של תהליך שוחחרתי עם תינוק בתת משקל ושבועיים וחצי לאחר מכן הוא אושפז בשל כך.  זו לידתי הראשונה, ואני מקווה שחוויות הלידה הבאות שלי יהיו טובות יותר מקווה למצוא ביה"ח חלופי  טוב יותר הן מבחינה מקצועית והן מבחינה שירותית.

אגב - במהלך הזמן ששהיתי בחדר יולדות הגיע אדם העוסק ביחסי הציבור של ביה"ח אל אחת המטופלות  - שעליה תיכתב כתבה בעיתון, והנחה אותה שתאמר דברים טובים על ביה"ח קפלן. כמה חבל שלא דואגים שם כי באמת ובתמים היולדות יעברו חוייה טובה ולא רק לשם כתבה בעיתון.
  
   שלחי אלינו חוויה
 תגובות שלכן לחוויה זו...

לצפייה בדירוג בית חולים זה
לאתר בית חולים מרכז רפואי קפלן


איפה ללדת. השוואת חדרי לידה על פי חוויות של יולדות
כל הזכויות שמורות לאימוטיב          עיצוב ובנית אתר - אימוטיב עיצוב ואינטרנט