דף הבית
איפה ללדת - חכמת ההמונים של היולדות
איפה ללדת חכמת המונים של היולדות

בחרתי את שיבא בגלל החשש משיבוש וההבטחה לאפס הפרדה.
היה מאוד עטוף ומשתלם, במיוחד המלונית.
אבל..
הם לא קיימו את ההבטחה לאפס הפרדה. מכל מיני סיבות. נשבר לנו הלב והוא עוד לא התאושש.

אין על בית חולים בני ציון!!
אווירה נעימה של בית
ניקיון מדהים
הכל מרגיש מזמין נח ומחמם לב
כל המיילדות מקצועיות ונחמדות ועושות הכל על מנת שלא תיקרעי או תחתכי סתם...
ילדתי לידה שניה בביץ חולים אחר כי זה היה ערב חג והצטערתי נורא שלא ילדתי בבני ציון שוב...
אין על בית החולים הזה
מחכה ללידה הבאה כבר כדי ללדת שם

חוית הלידה הייתה מזויעה!
ולא בלל הצירים או הכאבים שמן הסתם הם קשים אבל אני יודעת להתמודד איתם אלא בצורה אבסורדית בגלל הצוות שכל מטרתו אמורה להיות להקל עלי. ובמקום רק הפריע לי להתמודד עם הצירים בשקט!
ישר כשהגעתי עם צירים איומים ופתיחה 6 כי הייתה לי ירידת מים מוקדמת שגורמת לצירים תכופים כל דקה.
הרגשתי שהמיילדת, איך נאמר "לא באתי לה טוב בעין" כאילו זה עניין של כמה מצאתי חן בעיניה ולא העבודה שלה, ואני לרוע מזלי לא נכנסתי לה ללב והיא לא "קנתה" את הכאבים שלי, החליטה שאני מפונקת וצריך לחנך אותי!
ישר כשהגעתי ציוותה עלי בקור לקום כדי שתבדוק אותי ואני באמצע ציר בקושי מצליחה לדבר מבקשת ממנה לחכות שניה כדי שהציר יעבור - והיא מתעלמת לחלוטין מבקשתי בשלה, ענתה לי בזלזול ודחפה אותי בגב כף ידה"קומי קומי" - אני אומרת לכן הרגשתי כמו הזקנים במעונות שמתעללים בהם והם חסי ישע ולא יכולים להגן על עצמם. ניסיתי לשאול אם אפשר על הכיסא להיבדק כי אני לא מסוגלת לקום ואפילו לא ענתה "כן אין ברירה" או משהו שיראה שאכפת לה ממשיכה לענות "קומי" בתקיפות.היחס המזלזל נמשך לאורך כל הלידה ! מזל שאמא שלי הייתה איתי !! לא אמשיך לפרט....תוכלו לדמיין איך זה ללדת בתחושה שאת מטרד למיילדת והכאב שלך הוא התפנקות!
תבינו - אני עובדת במשרת הייטק מאוד מכובדת בחיי היומיום בחיים שלי לא התייחסו אליי ככה. התחושה של החוסר אונים והזלזול בי נחרטה עמוק. אני לשם לא חוזרת!!!!!
אני לא מדברת בכלל על זה שגם מקצועית היו שם מחדלים כמו זה ששכחו לי את הצינורית של האפידורל בגב יומיים אחרי הלידה וגם כשהתלוננתי על כאבי תופת לא ניסו אפילו לבדוק ממה

זאת לידה שניה שלי שם וגם בראשונה היחס היה מזעזע אבל למזלי הלידה הייתה תקינה לחלוטין וכשהכל בסדר את מספרת לעצמך שהייתה מקצועיות וחבל להחליף, בלידה השניה גם המקצועיות לא הייתה.
דבר אחרון - בלידה יחס נעים וטוב ומכבד הוא קשור למקצועיות כחלק בלתי נפרד!!! כשיולדת מתלוננת על משהו זה חיוני ששיתייחסו לתלונתה!!!

עברתי זירוז בשבוע 40+5 המיילדת עצמה הייתה חמודה ובסדר המרדימה של האפידורל הייתה נוראה ואיומה!!! בנס יצאתי לא משותקת פשוט לא ידעה לעשות את האפידורל אין לי מושג מי הכשיר אותה כמרדימה כי היא ל א !!
מזעזע דקרה אותי בלי הפסקה פשוט טיילה לי בגב בין העצמות וצרחה עלי שבגלל שאני בוכה וצורחת היא לא יכולה להתרכז !
עד שקראו לרופא מרדים אחר שתוך שנייה עשה את האפידורל ויצא מהחדר ! פשוט ניסיוים בבני אדם!
שאר הלידה עברה בסדר עשו לי חתך יזום ולא היה בכלל סכנה .
הייתי גמורה חיכיתי בהתאוששות לחדר במחלקה ממש שכחו אותי שם כבר מתה להגיע לחדר בכל זאת 5 וחצי לפנות בוקר
המחלקה מזעזעת !! אחיות מגעילות בלי טיפה של התחשבות לאישה אחרי לידה עם הרדמה מלאה באמת מזעזע !!! פשוט זרקו אותי שם אין לי איך לתאר את הזלזול שעברתי שם לשם בטוח לא אחזור בחייים!!!!!! וממליצה לאפחת פשוט לא ללדת שם גועל נפש.

התחלתי את הלידה כלידה רגילה, התקדמות סופר איטית של פתיחה ושל התקדמות הל שהיא. יומים וחצי בחדר לידה לבסוף פתיחה 10 לוחצת 3 שעות לצערי הנסיכה לא נכסה לתעלת הלידה טוב, כבר לא היתה ממש ברירה ונכנסתי לקיסרי..

לאחר 2 לידות באבף הרופא (הראשונה עם יחס נוראי מצד הצוות והשניה עברה בסדר גמור. חזרתי בכלל המלונית)
הגעתי לחידה שלישית. מיון יולדות מעולה!
המיילדת שקיבלה אותי נוראית! למזלי התחלפה משמרת וקיבלתי מלאך!
לאחר הלידה עברתי למחלקה מזעזעת! אין זכר למיון יולדות היפה שבו התקבלתי....
3 נשים בחדר שכולל יולדת+מלווה+תינוק
אין מקום לזוז!!
ברמה שאין!
אוכל אין מספיק ליולדות. תשובת האחראים 'המלווים מתכבדים אז לא נשאר ליולדות'
נקיון כל האוכל נעשה על ידי העברת מטלית והחזרת המגשים כפי שהם לערימת המגשים 'הנקיים'
חתמתי שחרור וברחתי
לא אחזור לשם ולא ממליצה לאף אחת להגיע לשם

לפני הלידה פניתי למועדון יולדות של בילינסון והן שאלו מה חוויית הקיסרי שארצה.
במהלך הקיסרי שמו לי שירים שבחרתי, קלטו אותי כבר ערב לפני למחלקה שביקשתי , שואלים אם אני רוצה לראות את יציאת התינוק משתפים את כל תהליך הלידה ובנוסף לכך נותנים להניק במהלך הקיסרי .
סה"כ חוויה מצוינת

פעמיים ילדתי בשיבא , פעמיים ניתוח קיסרי לא מתוכנן

הפרש של שנתיים אבל יחס דומה
החדר הלידה צוות מדהים, קשוב, רופאים מקצועיים ממש נהדר ...
גם חווית הניתוח הייתה בסדר (יחסית לניתוח חירום) הצוות תמך, הסביר והיה מקצועי
חיסרון- מחלקת יולדות, לא בנויה ליולדות קיסרי בגלל המיטות, אין מקום למלווה , עמוס וקשה לנוח..
תינוקיה מדהימה עפ אחיות מקצועית שמסבירות וזמינות

לידה ראשונה.
הגעתי למיון יולדות עם דימום (שמסתבר שהיה הפקק הרירי) וצירים. במקום לשלוח אותי הביתה הופניתי להשגחה במחלקת נשים עד להתפתחות לידה. הצוות במחלקה היה נעים וקשוב, נתן טיפים להתמודדות עם הכאב, בדק איך אני מרגישה לא רק בזמן שהיה צריך לקחת מדדים ויצר תחושה נעימה.
כשהגעתי לשלב שבו רציתי לקבל אפידורל ירדתי חזרה למיון נשים והוכנסתי לחדר לידה די מהר.
המיילדות היו נעימות מאד, קשובות לכל הצרכים שלנו ונתנו הרגשה שעם כל מה שאנחנו צריכים הן יעזרו לנו. נשאלתי בכל צעד מה דעתי ואיך אני רוצה להמשיך ולא הרגשתי שלוקחים החלטות בשבילי.
שתיים עשרה שעות אחרי קבלת האפידורל הבת המדהימה שלנו נולדה ובמקרה לא היו חדרים פנויים במחלקה... במקום לשלוח אותי למנוחה במסדרון עד שיתפנה חדר נתנו לי אפשרות להישאר בחדר הלידה ועליתי ישר לחדר במחלקה.
החדרים במחלקה קצת קטנים אבל זה לא נורא בכלל. בגלל החג היינו באשפוז יום וחצי נוספים ובכל ימי האשפוז הרגשנו עטופים ושדואגים לנו, גם לי וגם לתינוקת.
ברמת התנאים הפיזיים- השירותים והחדר היו נקיים והאוכל היה ממש אחלה למרות הפסח.

הגעתי לשיבא אחרי ירידת מים, ללא צירים. בגלל שזו לידה ראשונה ולא הייתה פתיחה של יותר מ1 סמ, רשמה לי הרופאה פיטוצין ושלחה אותי לאשפוז במחלקה. למזלי הרב הייתי מספיק ערנית ועם ידע מקדים, וביקשתי שלא לקבל פיטוצין ולחכות שהלידה תתקדם לבד-בשלב הזה התחלתי להרגיש מיחושים כמו כאבי מחזור אבל לא ידעתי שזו ההתחלה של הצירים. לשמחתי נעניתי בסיוג ותהייה אך בהסכמה. חזרתי לחדר במיון בו העברתי את הזמן, והצירים החלו להגיע ולהתגבר. הצוות שנכנס לחדר מפעם לפעם היה תומך ומעודד, למרות שהפתיחה לא התקדמה במהירות, כל אחד שנכנס לחדר וראה אותי נושמת ומתמודדת נתן לי מוטיבציה. ידעתי מראש שאני מכוונת לחדר לידה טבעי, ולכן דאגתי ליידע ולהזכיר לכל מי שנכנס. העניינים התקדמו טוב וכעבור 5 שעות מהרגע שהגעתי קיבלתי אישור להיכנס לחדר הלידה. שם קיבלה אותי ויקי המיילדת המהממת שהציעה לי להיכנס למקלחת ולהעביר את הצירים מתחת למים החמים. זאת הייתה החלטה מושלמת, שלטתי בזרם המים וכיוונתי אותו תוך כדי סיבובי אגן על כדור פיזיו בהתאם למיקום הצירים, שלטתי בטמפרטורה של המים ובמקביל קיבלתי סיוע מויקי בלחיצות מדוייקות על הגב התחתון שעזרו לי מאוד לכאב. מדי פעם בפעם בוצע ניטור דופק עם מוניטור אלחוטי. כעבור שעתיים במים בהגעה לפתיחה מלאה עברתי לאמבטיה חמימה, הכניסה אליה הייתה מושלמת ומרגיעה. מרגע שנכנסתי החלו צירי לחץ, ותוך כ45 דקות הבן שלי נולד. לא יכלתי לבקש מהלך לידה מושלם יותר מזה, נכון, כאב לי, הבעתי את זה בנשימות, בצעקות, אבל בהרבה התמודדות ועבודה מנטלית שהכאב הוא זמני. יצאתי מחוזקת ומועצמת מהחוויה העוצמתית והענקית הזאת. אין ספק שהאווירה המרגיעה וחסרת הלחצים סייעה לכל התהליך, כמו גם היחס והסיוע של הצוות. אם הייתי יכולה לבקש שוב ללדת בצורה הזאת בדיוק הייתי עושה זאת בלי לחשוב פעמיים.

chevron-up
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram