איפה ללדת - חכמת ההמונים של היולדות

מושלמת

שם : שרון
שם בית החולים : ביה"ח הממשלתי פוריה
סוג לידה : רגילה
תאריך לידה : ינו 2023
סיכום חוויה: מושלמת

סיפור הלידה של איתי דוד 4/1/2023
נולד בשעה 19:24, יום רביעי, י״א בטבת
בבית החולים פוריה
מיילדת בשם רעות וסטודנטית מלווה בשם איילת השחר (ֶשהיא גם דולה:)
שבוע 39+6

נתחיל מההתחלה…
אני בחופשת לידה החל משבוע 39… הספקתי לארגן ולסדר את הכל בבית + לחגוג יום הולדת לאסתי (הגדולה שלי בת השנתיים) עם שתי המשפחות וגם חגיגה בגן 🙂
דניאל בעלי ואני נחים צהריים ביחד בסלון תוך כדיי צפייה בנטפליקס.. בסביבות השעה 15:00 אני מרגישה ציר.. מניחה שזה ברקסטון וממשיכה כרגיל, מתחילה להתאפס על עצמי בשביל ללכת להביא את אסתי מהגן.
כעבור 10 דק פחות או יותר מרגישה שוב ציר ומבקשת מדניאל שיבוא איתי לאסוף את אסתי מהגן.. בדרך לגן מרגישה עוד ציר וכשמגיעים לגן מרגישה עוד אחד..
הגענו הביתה והצירים התגברו.. ביקשתי מדניאל שיעשה לאסתי טיול בדביל שאוכל לתזמן את הצירים ולוודא שהם אכן סדירים (בשלב הזה השעה הייתה כבר 16:00+).
דניאל לוקח את אסתי לטיול ואני מחליטה לעלות למקלחת.. תוך כדיי מרגישה שהצירים אכן סדירים. מחליטה לצאת ולתזמן אותם ביותר מדוייק. תוך כדיי מתכתבת עם אחותי מעין וגם עם דניאל שהוא כבר מבין שזה זה והוא מחליט לבוא הביתה ולהשאיר את אסתי עם הילה אחותו. דניאל מגיע, אני מרגישה בטוחה לחזור למקלחת ולתזמן יחד איתו את הצירים…
מתחילים לתזמן רואים שהם אכן סדירים, כל 10 דק ציר באורך של 30 שניות פחות או יותר.
הילה מגיעה יחד עם אסתי הביתה ואנחנו נפרדים ממנה עם חיבוקים ונשיקות..
מגיעים למיון יולדות פוריה עם צירים סדירים, כל 4-5 דק ציר. תוך רבע שעה בערך מקבלת אותי המיילדת במיון יחד עם 3 סטודנטיות לסיעוד, בודקות לי מדדים, לוקחות בדיקת שתן והמיילדת מבקשת לבדוק פתיחה. אני מסכימה ומבקשת שתעשה זאת כמה שיותר בעדינות.
המיילדת (בשם דינה) סופר אדיבה, נעימה ועדינה בודקת לי פתיחה בשיא העדינות ועם הסבר מלווה לאורך כל הבדיקה!!! מדהימה!
איזה כיף אני בפתיחה 5 קדימה לחדר לידה.
אני מבקשת חדר לידה טבעי ומקבלת חדר מפנק, גדול עם ג׳קוזי, כדור, כיסא הולנדי למקרה שארצה והכי הכי חשוב את רעות המיילדת ואת איילת השחר יחד איתה על תקן סטודנטית (שמתברר שהיא גם דולה!).
אציין שמיד עם כניסתי לחדר ביקשתי פרטיות, ציינתי שאני מעוניינת באפס הפרדה / ביות מלא, הנקה מלאה וכו׳. את כל מה שביקשתי רעות כתבה בנעימות וחידדה את הבקשות שלי יחד איתי במידת הצורך בהקשבה, אמפטיה, הבנה והכלה.
לאחר מילוי כל הפרטים הטכניים ושאר ירקות, תוך כדיי שאני בג׳קוזי עם צירים סדירים וטובים רעות יוצאת מהחדר ומבקשת מאיתנו שנקרא לה במידה ואנחנו מרגישים צורך (!) וואו! אשכרה זה קרה הרגע.
לאחר כמה רגעים נכנסת איילת השחר המקסימה ומציעה לטפטף על נייר מגבת כמה טיפות של שמן אתרי לבחירתי, לבנדר או תפוז. בחרתי בתפוז 🙂
לא זוכרת כמה זמן עבר וביקשתי מדניאל בעלי לקרוא לרעות לבדיקת פתיחה. רעות מציעה לבדוק אותי בג׳קוזי ואני מסכימה. מתקדמת נהדר, מחיקה מלאה פתיחה 6+. אומרת לי תמשיכי עם מה שאת עושה + כמה טיפים לתנועה ויוצאת מהחדר.
איילת השחר מגיעה כעבור כמה דקות ועוזרת עם עיסויים וחיוכים 🙂
בסביבות השעה 19:00 אני כבר מרגישה מותשת מהצירים ומבקשת מדניאל שיקרא לרעות. רעות מגיעה ואני מתייעצת איתה איך יהיה הכי נכון להתקדם. היא מציעה לבדוק שוב פתיחה, בודקת, פתיחה 8. מציעה לפקוע את המים ואני מסכימה. על המיטה כשאני על חצי עמידת 6. הופ, מים מקוניאליים.
החל מרגע זה רעות מנחה אותי ״ללחוץ״ ב״ששש״ כלפי הכאב מטה בכל ציר שמגיע.
היו 5 צירים כאלו, חזקים מאוד מאוד. כאשר הציר האחרון כשהראש של המתוקי שלי בחוץ אני זועקת לעזרה מרעות והיא, איילת השחר ובעלי המושלם מעודדים אותי שאני יכולה.
ה״ששש״ האחרון היה הכי קשה וברגע שהוא נגמר המתוקי שלי היה בחוץ.
רעות מיד הניחה אותו עליי וחיכתה שהדופק ייעצר, נתנה לבעלי לחתוך את חבל הטבור והציעה לקחת את המתוקי לניקוי כללי בגלל המקוניאלים. הסכמתי כמובן.
לא עברו 5 דק והמתוקי שלי היה בחזרה עליי. נולד במשקל יפה של 3 ק״ג.
ברגע שחזר אליי הרגשתי ציר, לחצתי שוב בצורת ״ששש״ קצרה והשילייה יצאה בשלמותה תודה לאל.
לאחר מכן קיבלתי זריקה לכיווץ הרחם באישורי כמובן.
נשארנו להתאוששות בחדר לידה עוד 4 שעות.
שטפתי את עצמי בחדר לידה ועלינו למחלקה כולנו יחד.

לסיכום, לאור חווית הלידה הקודמת שלי בבית החולים פוריה (לפני שנתיים בול) הרגיש לי שילדתי בבית חולים אחר! מתחשב, אדיב, אכפתי, קשוב ומכיל!
וואו וואו וואו אין לי מילים לתאר את הכרת התודה שאני חשה כלפי הצוות של בית החולים ובעיקר כלפי לרעות המיילדת המושלמת ואיילת השחר המקסימה !

שתפי את הדף